Op 5 mei vieren we de vrijheid in Beuningen. Doe mee!

Op 5 mei vieren we de bevrijding en vieren we onze vrijheid. Iets wat in deze tijd niet overal in de wereld vanzelfsprekend is. In Beuningen vieren we Bevrijdingsdag onder andere  met het bevrijdingsvuur en Vrijpop. 

Vrijheidsmaaltijd

De dag begint met een Vrijheidsmaaltijd. Genodigden uit de kerkdorpen hebben het over historische en maatschappelijke thema’s als vrijheid en onvrijheid. De Vrijheidsmaaltijd bestaat uit een ontbijt en wordt georganiseerd door leden van de 4 en 5 mei comités, Bibliotheek Beuningen en Stichting Perspectief.

Bevrijdingsvuur

Het Bevrijdingscomité Beuningen organiseert samen met Hardloopvereniging Beuningen de bevrijdingsvuurestafette van Wageningen naar Beuningen. Om 11.00 uur is de bevrijdingsceremonie bij het monument voor Geallieerde Vliegers aan de Van Heemstraweg en wordt het bevrijdingsvuur ontstoken. Kinderen overhandigen de vlaggen en hijsen deze samen met de veteranen. 

Vrijpop

Op 5 mei 2025 is er weer Vrijpop Bevrijdingsfestival Beuningen. Om 12.00 uur wordt het festival geopend, daarna is het tijd om naar diverse live optredens te luisteren. De dag wordt om 23.00 uur afgesloten. Kijk voor meer informatie en het volledige programma op www.vrijpop.nl.