Wiel Waelen informateur bij coalitievorming
Wiel Waelen gaat aan de slag als informateur tijdens de eerste fase van de coalitievorming in onze gemeente. Hij volgt het advies op van verkenner Tobias van Elferen om de formatiegesprekken te starten met Beuningen Nu en Morgen (BN&M), CDA en PRO-Beuningen.
De nu 69-jarige Waelen heeft ruim dertig jaar ervaring in het openbaar bestuur. In de laatste jaren was hij kabinetschef van de commissaris van de Koning in de provincie Gelderland.
Kennismaking
Waelen heeft vandaag een ‘plezierig en constructief’ kennismakingsgesprek gehad met BN&M. Maandagavond volgt de kennismaking met het CDA en PRO-Beuningen. Daarna begint het formele vervolg van het formatieproces.
Verkiezingen
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart werd BN&M de grootste partij, met zeven zetels. Het CDA behaalde vier zetels; PRO-Beuningen (toen nog GroenLinks-PvdA) kwam uit op drie zetels. Onze gemeenteraad bestaat uit in totaal 21 zetels.


