Monument neergestorte bommenwerper
In de nacht van 23 juni 1943 haalde het Duitse afweergeschut een Engelse bommenwerper neer. Daarbij kwamen zes inzittenden om het leven. De plek van deze gebeurtenis ligt aan de 4Daagseroute in Beuningen. Scouting Beuningen '76 is op woensdag 16 juli 2025 de hele dag aanwezig bij het Lancastermonument in Beuningen om het verhaal te vertellen.
Het Lancastermonument ligt aan de 4Daagseroute. Veel militairen stoppen bij het monument om deze omgekomen strijders te eren. U vindt het monument bij het viaduct aan de Verlengde Wilhelminalaan, ten zuiden van de A73.
De nacht van 23 juni 1943
Op 23 juni 1943 werd de Engelse bommenwerper, de Lancaster LM325, om 1.38 uur geraakt door het Duitse afweergeschut. De Lancaster vloog direct in brand en cirkelde nog acht minuten door de lucht, voordat het toestel om 1.45 uur neerstortte op het grondgebied van de gemeente Beuningen. Op de piloot na, die met parachute landde in Hees bij Nijmegen, kwamen alle zes Engelse bemanningsleden om in een enorme vuurzee.