Horeca langer open tijdens WK
Tijdens het WK voetbal 2026 mogen horecabedrijven in onze gemeente langer openblijven. Zo kunnen gasten de hele voetbalwedstrijd zien. Dit mag bij wedstrijden van het Nederlands elftal en voor wedstrijden vanaf de kwartfinales.
Voor wie?
Commerciële horecabedrijven met een geldige exploitatievergunning of alcoholvergunning mogen langer openblijven. Paracommerciële bedrijven, zoals sportkantines, mogen dat niet.
Wat moet u doen?
Wilt u langer openblijven? Meld dit dan uiterlijk drie dagen vóór de wedstrijd(en) via vergunningenAPV@beuningen.nl. In uw melding zet u:
- de naam en het adres van uw horecabedrijf;
- voor welke wedstrijd of wedstrijden u langer open wilt blijven;
- de verwachte openingstijd en sluitingstijd;
- de maatregelen die u neemt voor toezicht, veiligheid en geluidsbeperking.
Spelregels
Als u langer openblijft, gelden de volgende spelregels:
- De afwijkende sluitingstijden gelden alleen voor wedstrijden van het Nederlands elftal. En voor wedstrijden vanaf de kwartfinales. De afwijking vervalt als het WK voorbij is.
- Is een wedstrijd na de normale sluitingstijd afgelopen? Dan mag u tot één uur na het einde van die wedstrijd openblijven.
- Begint en wedstrijd nadat u normaal al gesloten zou zijn?
- Dan mogen er na dat tijdstip geen nieuwe bezoekers meer naar binnen.
- Bezoekers die al binnen zijn, moeten blijven tot het einde van de wedstrijd.
- U mag uw horecabedrijf vanaf 30 minuten voordat de wedstrijd begint weer openen voor publiek.
- Terrassen vallen niet onder deze afwijking. U mag ook niet buiten de inrichting extra geluidsversterkende installaties gebruiken.
Waar moet u nog meer rekening mee houden?
- Er moet genoeg toezicht in en rond het horecabedrijf zijn;
- Er moeten passende maatregelen genomen worden om geluidsoverlast te voorkomen of te beperken;
- U zorgt ervoor dat bezoekers rustig vertrekken als de wedstrijd is afgelopen;
- Aanwijzingen van de politie, toezichthouders en buitengewoon opsporingsambtenaren moeten direct opgevolgd worden;
- Alle andere geldende vergunningen, voorschriften en wettelijke verplichtingen blijven gelden.


