Grote stap richting bouw nieuwe woningen Winssen-Zuid
De bouw van 276 nieuwe woningen in Winssen-Zuid is een flinke stap dichterbij gekomen. De gemeenteraad heeft gisteren namelijk fase 1 van het omgevingsplan vastgesteld. Met het plan leggen we een stevige basis voor een nieuwe woonwijk met daarin een mix van sociale huurwoningen, betaalbare koopwoningen en woningen in de vrije sector.
Water en groen
In totaal moeten er in Winssen-Zuid vierhonderd nieuwe woningen bij komen. De eerste woningen worden vanaf eind volgend jaar gebouwd. Het college vindt het wel belangrijk dat het dorpse karakter van Winssen behouden blijft. Een nieuwbouwproject met veel water en groen, maar ook met veel wandel- en fietsroutes, zegt verantwoordelijk wethouder Sijmen Versluijs. “We juichen de bouw toe. Maar Winssen moet wel ‘zichzelf’ blijven.”
Van groot belang
Versluijs is blij dat de gemeenteraad heeft ingestemd met fase 1 van het plan. “Er is een groot woningtekort, ook in onze gemeente. Dat we kunnen bouwen, is dus van groot belang.” Omwonenden en belangstellenden kunnen de woningbouwontwikkeling volgen via winssnpark.nl. Voor toekomstige fasen van de ontwikkeling worden weer inspraakmomenten gepland.