College steunt plan voor sociale huurappartementen Tempelstraat
Ons college van burgemeester en wethouders wil meewerken aan de bouw van achttien sociale huurappartementen aan de Tempelstraat in Beuningen.
De druk op de woningmarkt is groot. Veel inwoners zoeken al lange tijd naar een passende en betaalbare woning. Dat kan onzekerheid en zorgen geven. Met dit plan komen er achttien sociale huurwoningen bij voor onder meer starters, senioren, kleine huishoudens en inwoners met een lager inkomen.
Levensloopbestendig
De appartementen worden levensloopbestendig gebouwd. Ze zijn daardoor geschikt voor verschillende levensfasen. Als senioren verhuizen naar een kleiner appartement, kan er ook weer een eengezinswoning vrijkomen voor andere woningzoekenden. Bij het uitwerken van de planning is ook rekening gehouden met zaken als parkeren, groen, water en geluid. Er komen twintig parkeerplaatsen op eigen terrein. Reacties van omwonenden zijn meegenomen in de verdere uitwerking.
Oplevering in 2028
De bouw start nog niet direct. Eerst worden de ruimtelijke procedure en de omgevingsvergunning verder afgerond. Als dit goed verloopt, start de bouw naar verwachting in het eerste of tweede kwartaal van volgend jaar. De oplevering wordt verwacht rond medio 2028.


